Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

September v znamení hviezd

september 20, 2022 - 16:00
Nadčasová krása Sophii Loren vyráža dych už celé desaťročia. Vlastným menom Sofia Villani Scicolone zhŕňa v sebe talent aj noblesu. Jedna z najznámejších filmových hviezd na svete, si bez námahy vybudovala impozantnú filmovú kariéru tým, že hrala vo veľkých hollywoodskych a talianskych produkciách.
Foto: 

Sophia, považovaná za 21. najväčšiu ženskú hviezdu klasickej hollywoodskej kinematografie, v nedeľu 20. septembra oslavuje 88. narodeniny. Loren sa po prihlásení na súťaž krásy prihlásila na hodiny herectva a začala svoju šoubiznisovú kariéru vo veku 16 rokov a vytvorila históriu ako žiadna iná. Sophii Loren pomohla dostať sa na vrchol nielen jej nadpozemskou krásou, ale aj jej pevnou vôľou a neuveriteľne tvrdou prácou. Kariéru modelky neskončila ani vo vyššom veku. V roku 2014 sa stala tvárou kolekcie šperkov Damiani a v roku 2015 podpísala zmluvu s Dolce Gabbana na nový rúž. Zbožňuje spoločenské udalosti a s radosťou ich navštevuje, pričom na prítomných pôsobí nemennou eleganciou a vkusom. Herečka používa extra panenský olivový olej (vo vnútri aj na pokožke a ako prísadu do kúpeľa), pije aspoň osem pohárov vody denne, najprv sa umyje tvár teplou vodou a potom si tvár utrie kockami ľadu. Čo sa týka postavy, žena veľa chodí a správne sa stravuje. Pri príležitosti jej narodenín sa inšpirujte jej citátmi citátov, ktoré môžu pomôcť pri šírení pozitivity vo vašom živote: 

„Ak ste neplakali, vaše oči nemôžu byť krásne.“

„Keď ste matkou, nikdy nie ste vo svojich myšlienkach skutočne sama. Matka musí vždy myslieť dvakrát, raz za seba a raz za svoje dieťa.“

„Chyby sú súčasťou poplatkov, ktoré človek platí za plnohodnotný život.“

Ak sa najobyčajnejšia žena bude o seba disciplinovane starať, s vekom bude len krajšia, “- píše Sophie v knihe. Jej fráza „je ťažké stať sa neodolateľným, ak ste leniví“ sa už dávno stala aforizmom. Nezabudnite dámy - jedným z hlavných tajomstiev ženskej príťažlivosti je sebadisciplína.

Briggite Bardot bola jedným z najznámejších sexuálnych symbolov 50. a 60. rokov minulého storočia. Hrala vo viac ako 40 filmoch a hudobných predstaveniach vrátane And God Created Woman (1956), A Very Private Affair (1962) and Le Mépris (1963). Požehnaná žiarivou krásou, vyrovnanosťou a pôvabom, bola stelesnením ženskosti a získala si reputáciu vďaka svojej voľnej zmyselnosti, ktorá ju preslávila nielen vo Francúzsku, ale aj na celom svete. K tancu ju priviedli už ako mladé dievča a vyvinula preň vášeň. Povzbudená svojou umelecky naladenou matkou navštevovala hodiny baletu ruského choreografa Borisa Knyazeva a vynikala. Ako tínedžerka tiež začala s modelingom a vo veku 15 rokov sa objavila na obálke francúzskeho magazínu „Elle“. Náhodné stretnutie s mladým filmovým režisérom Rogerom Vadimom zabezpečilo, že dostala príležitosť vstúpiť aj do šoubiznisu. Herecky debutovala v komediálnom filme a čoskoro sa zapáčila divákom. Po odchode zo šoubiznisu sa stala aktívnou bojovníčkou za práva zvierat a založila Nadáciu na ochranu utrápených zvierat. Rovnako ako jej šarmantná kolegyňa Sophia, oslávi 28. septembra 88. narodeniny.

 

- - Inzercia - -